×

101 Galatasaray - Konyaspor İddaa Maç Tahmini

user Admin

Milli aradan önce önemli eksiklerle gittiği Kayseri deplasmanında farklı kazanan Galatasaray, Aykut Kocaman ile ilk maçına çıkacak Konyaspor'u evinde konuk ediyor. Yine eksiklerin devam ettiği sarı-kırmızılılar da durumu maç saati belli olacak isimler var. Ancak son zamanlarda yaşanan olayların özellikle takımı pozitif yönde etkilemesi muhtemel. Konyaspor iyi bir kadroya sahip ama taraftarı önünde Galatasaray'ın bu orandan riskine girilir.

Galatasaray’da, Kayserispor karşısında alınan galibiyetin anahtarı sağ kanattaki asimetrik kalabalıklaşmaydı: Sağ kenar Mariano, sağ iç Feghouli, santrfor Henry veya Sinan’ın aynı bölgede yarattıkları kalabalık, pozisyonların anahtarıydı. Özellikle Maicon’un sorumluluk alması ve Onyekuru’nun da mücadelesi olumluydu. Ancak sakat ve cezalı oyuncuların durumu can sıkıyor. Konyaspor, Aykut Kocaman ile anlaştı. Çalımbay yönetiminde doğru duran, iyi organize olan bir takım konumundaydılar. Seyrantepe’de kontrollü bir oyun bekliyorum.

Galatasaray'da Ndiaye, Rodrigues ve Donk'un cezaları, Emre Akbaba'nın da sakatlığı sürerken, eksik kervanına Belhanda da katıldı. Ancak Kayseri deplasmanının da gösterdiği gibi daha hırslı bir Galatasaray var. Rıza Çalımbay'ı gönderip Aykut Kocaman'ı göreve getiren Konya'yı yenerler.

Galatasaray'ın elbette çok eksik oyuncusu var. Konyaspor'un ise bu sezon özellikle deplasman maçlarında çok etkili olduğunu söylemek zor. Aykut Kocaman değişikliği mutlaka bir etki sağlayacaktır. Ancak taraftar avantajını Galatasaray'ın çok iyi kullandığını unutmamak gerek. Bu iyi orandan ev sahibini tercih ediyorum.

Konyaspor milli arada önemli bir değişim yaşadı ve teknik direktörlüğe Rıza Çalımbay yerine Aykut Kocaman getirildi. Daha önce Konyaspor’da başarılı işler yapan Kocaman’ın takıma yeni ve olumlu bir hava katma ihtimali yüksek. Galatasaray’da eksik sayısı yine çok. Konya bundan skor üretme anlamında faydala

bahis