×

109 Rizespor - Antalyaspor İddaa Maç Tahmini

user Poyraz

Ç.Rizespor ligin en dibinden aldığı 3 galibiyet ile bir anda 2 basamak birden yükseldi. Bu dinamizm eğer devam ederse kimsenin ümit vermediği takım kümede kalabilir. Bu bu kadar az puan ile bitirilip tarihe geçileceği sezonu yazar. Şu an motiivasyon hit seviyelerde dolaşıyor. Saha içinde yine kanatları iyi kullanıp rakiplerinin üstüne gideceklerini düşünüyorum. Asla 1 puan üstüne kurulu bir nalayış izlemeyiz. Petrucci-Musa Çağıran sakatlıkları nedeniyle kadroda düşünülmüyor.

Antalyaspor iç sıkıntılar yüzünden büyük problemler yaşamaya devam ediyor. 2 stoperinin aynı anda sakatlanmasının yarattığı erezyon artık gün yüzüne iyice çıkmış durumda. Eğer Beşiktaş maçında bu eksikler olmasa yine kaybedebilirlerdi ama fark yemezlerdi. Yoksa oynanan yarım saat futbol göze cidden hoş gelen seviyedeydi. Bu maçta Bülent Korkmaz eğer çekinmeden oynatırsa tadından yenmez bir maç izleriz. Doukara cezalı, Celutska sakat, Cissokho kadro dışı durumda bulunuyor.

Erken gol gelirse sınır rahatlıkla aşılır.

Antalyaspor'un düşüşü devam ediyor. Devre arası transfer dönemini de iyi geçirmeyen konuk ekibin sezon sonunda kabus yaşaması muhtemel. Rizespor ise üst üste aldığı galibiyetlerle düşme potasının dışına çıktı. Erzurumspor deplasmanında da 1-0 kazanmaları Okan Buruk'un öğencileri için önemliydi. Antalyaspor'da zaten eksik olan kadroda Doukara da cezalı. Rizespor kazanır. 

Ara transfer döneminde nokta atışı transferlerle takımını güçlendiren Rizespor, ligin ikinci yarısında 3’te 3 yaparak müthiş bir çıkış yakaladı. Ligde kalma adına önemli işler başardılar. Antalyaspor’da ise mutsuzluk ve konsantrasyon eksikliği net olarak gözüküyor. Ligin ilk yarısında direnen, mücadele eden ve her şartta başı dik oynayan Antalyaspor’dan eser yok şimdi. Rize böyle bir havaya girmişken ve seyircisinin de desteğiyle bir adım önde.

Antalyaspor'un ilk yarıda beklenenden fazla puan topladığını söylemiştim. Ancak ikinci yarıda bu puanların yarısını bile toplaması zor. Takımdan ayrılanlar oldu. Rotasyon iyice daraladı. Defansta Cissokho kadro dışı bırakıldı. Takımın en golcü ismi Doukara ise cezası nedeniyle yok. Kasımpaşa, Akhisar ve Erzurum'u yenerek düşme potasından çıkan Rize, yeni transferlerle güçlendi. Antalya'yı da yenerler.

Rizespor zorlu Erzurum deplasmanındaki tartışmalı maçı galibiyetle kapatarak son üç haftayı dokuz puanla tamamladı. Ligde kalma savaşında önemli bir ivme yakaladılar. Yeni transferlerden verim aldıklarını söyleyebiliriz. Okan Buruk'un stoper Marwane Saadane'yi savunma önünde değerlendirmesiyle savunmaları da bir kat daha sertleşti. 

Antalyaspor sahasında Beşiktaş'a farklı yenilirken savunmada Ondrej Celutska ve Diego Angelo'nun yoklukları hissedildi. Ancak yeni transferler Fredy ve Amilton oyuna dahil oldukları dakikadan sonra yaptıkları pozitif etkiyle dikkat çektiler. Angelo'nun bu hafta dönmesi beklenirken sol bek Aly Cissokho düşük performansından ötürü kadro dışı bırakıldı. O bölgede uzun süredir futboldan uzak olan Tarık Çamdal'ın şans bulma ihtimali var.

Antalyaspor hızlı hücumlarla sonuç arayacaktır fakat Rizespor formda ve moralli. İç sahada hata yapmazlar. 

3 maçlık galibiyet serisi ile Çaykur Rizespor düşme potasından çıktı. Sakatlıkları bulunan Musa Çağıran ve Petrucci’nin durumları belirsiz. Antalyaspor’u ön alanda tutabilen golcü isim Doukara cezası yüzünden Karadeniz deplasmanında yok. Doukara’nın yokluğu konuk ekip adına ciddi bir handikap. Form tutan Çaykur Rizespor galibiyet serisini 4 maça çıkartır.

bahis